VODENIE PSOV

1 min. čítania
VODENIE PSOV

Dodržiavanie pravidiel pri vodení psov.

Obec Ješkova Ves dôrazne upozorňuje majiteľov psov na dodržiavanie určitých pravidiel vyplývajúce zo zákona  č. 282/2002 Z. z. a to hlavne:

• Za psa vždy zodpovedá držiteľ psa alebo osoba, ktorá psa vedie alebo nad psom vykonáva dohľad.
  • Vodiť psa na verejnom priestranstve v intraviláne obce je možné len na vôdzke, bezpečne pripevnenej na obojku alebo prsnom postroji.
  • Ak pes znečistí verejné priestranstvo výkalmi, je ten, kto psa vedie, povinný výkaly bezprostredne odstrániť. Držiteľ psa alebo ten, kto psa vedie je povinný mať pri sebe vhodnú pomôcku na odstránenie psích exkrementov, po znečistení toto bezodkladne odstrániť z verejného priestranstva a uložiť na určené miesto. V našej obci sú určeným miestom nádoby na zmesový komunálny odpad.

Žiadame preto majiteľov psov o dodržiavanie týchto pravidiel.