Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

VIRTUÁLNY CINTORÍN

Dátum: 14.05.2024
Počet videní: 413
3 min. čítania
VIRTUÁLNY CINTORÍN

Naša obec v tomto roku spracovala projekt virtuálneho cintorína, ktorý vznikol nielen ako súčasť širšieho riešenia informačného systému cintorína pre potreby obce Ješkova Ves, ale aj v rámci rozšírenia cintorínskych služieb pre občanov.

 

Momentálne systém ešte dopĺňame informáciami ohľadom nájomných zmlúv k hrobovým miestam, ale onedlho už bude možné vidieť  aj aktuálny stav nájomnej zmluvy za konkrétne hrobové  miesto! 

Obecný úrad Ješkova Ves v spolupráci so spoločnosťou 3WSlovakia s.r.o. pripravila pre občanov virtualnycintorin.sk

Často si pri návšteve cintorína spomenieme na príbuzného alebo známeho, ktorý už dávno nie je medzi nami. Radi by sme si uctili jeho pamiatku, ale nájsť hrob v ktorom je pochovaný je bez pomoci a rady iných niekedy skoro nemožné. Hlavne pre príležitostných návštevníkov v období sviatkov. Takúto informáciu sa dá však pohodlne a rýchlo zistiť aj z domu cez internet návštevou virtuálneho cintorína.

Naša obec má v tomto roku  spracovaný projekt virtuálneho cintorína , ktorý vznikol nielen ako súčasť širšieho riešenia informačného systému cintorína pre potreby obce Ješkova Ves, ale aj v rámci rozšírenia cintorínskych služieb pre občanov. Zdrojom podkladov pre virtuálny cintorín je evidencia hrobových miest obce Ješkova Ves. Projekt bol zrealizovaný spoločnosťou  3WSlovakia s.r.o. a cintorín je možné pozrieť už aj na webe, kde si na portáli  www.virtualnycintorin.sk
môžete pozrieť stav konkrétneho hrobového miesta. Link priamo na náš cintorín: http://www.virtualnycintorin.sk/cintoriny/2659


Portál slúži nielen občanom obce Ješkova Ves, ale aj širšej verejnosti ako komunikačné rozhranie pre používateľov internetu z celého sveta. Na portáli môžu záujemcovia nájsť zomrelých podľa mena a priezviska, prípadne podľa čísla hrobu, môžu si pozrieť polohu hrobu na digitálnej mape cintorína a tiež pozrieť si fotografiu náhrobku. Súčasťou informačného portálu je tiež informačná tabuľa, ktorá bude inštalovaná priamo na cintoríne v Ješkovej Vsi.

Virtuálna sviečka

Nie všetci máme možnosť navštíviť hroby osobne. Pripravili sme preto pre vás možnosť svojim zosnulým blízkym, priateľom či známym, zapáliť virtuálnu sviečku na stránke hrobového miesta.

Bližšie informácie  k zapáleniu sviečky nájdete na www.virtualnycintorin.sk kde si vyhľadáte obec

Ješkova Ves a kliknutím na konkrétne hrobové miesto  sa dostanete priamo k zapáleniu virtuálnej sviečky pod fotografiou hrobového miesta.